ÚVOD     UBYTOVÁNÍ    CENÍK     REZERVACE     KONTAKT

Vítá Vás vůně azurového moře, levandule a rozmarýnu!

Ostrov Hvar patří v anketách mezi 10 nejkrásnějších ostrovů světa. Třeba podle amerického populárního cestovatelského magazínu Travel+Leisure. Hvar obsadil vysoké 5. místo společně s prestižními destinacemi – Galapágy, Kauaija (Havaj), řecké Kiklady, indonéské Bali… Travelandleisure.com popsal Hvar jako spojení luxusní destinace a nedotčeného ráje přírodního bohatství, který oplývá divokými plážemi, čistým mořem, poli oliv a vůní levandule.

Rezervujte si Vaše ubytování!

Nabízíme Vám na tomto ostrově letní ubytování ve VILLA LA LAVANDA!. Připraveny jsou pro Vás vybavené apartmány v malebné vesničce Sveta Nedjelja, každý se samostatným vstupem, velkou zastřešenou terasou, obytným prostorem s kuchyní a jednou nebo dvěma ložnicemi. Vše se nachází 50 až 100m od moře v zeleni borového lesa, olivovníků a rozmarýnů, přes které je pohled na moře.

Dům je obklopen vlastní terasovou zahradou s levandulí, rozmarýnem, olivovníky, citroníky a fíkovníky.

V jeho okolí je vzrostlý háj s pohledem na moře a neskutečně, neskutečně křišťálově průzračné moře.

Místo se nachází ve vinařské lokalitě na jižní straně na úpatí nejvyšší hory ostrova Sveti Nikola (626 m.n.m.). Jedná se o výjimečnou lokalitu s vyhlídkou na širé moře a přilehlé ostrovy.

V minulosti byla lokalita přístupná jen z moře nebo pěší stezkou přes horský masiv. Má dvě části: historickou, která se nachází ve svahu uprostřed vinic a novodobou ve spodní části u vody. Té dominuje malý přístav se dvěma rotundami a jak jinak než skvělou restaurací i vinárnou (Bilo Idro).

Vedle pro Chorvatsko typických kamenných pláží na skalách se tu nachází také jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově vůbec. Specifická je tím, že je z jemných kamínků a písku. Zamilujete si ji díky monumentálnímu skalnímu „valounu“, který jí vévodí.

Na západním výběžku s ostrůvkem, který je s „pevninou“ propojen malým mostem, se nachází malé molo – kdysi přístav, který vedle pěších stezek zprostředkovával jediné dopravní spojení lodí s okolním světem. Dnes si tady výborně zaskáčete. A když už, je to také oblíbené místo pro svatební fotografie …

Na Hvaru, který vyniká největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu – 2718 hodin ročně, je mnoho možností, jak trávit volný čas. Vedle koupání a vodních sportů je zde oblíbená cyklistika a turistika.

Zajímavostí, kterou si můžete zpestřit svůj pobyt u vody, jsou místní jeskyně ve skále nad Svetou Nedjeljí. V jedné byl zbudován augustiniánský klášter. Jsou tam dodnes jeho zachované pozůstatky včetně kaple, zvonice a studny.

Jste-li vyznavači lezení nebo jednoduše jen obdivujete krásné skalní scenérie, jsou horách nad vesnicí zajištěné cesty – ferraty se systémem žebříků a ocelových lan, jejichž zdolávání přináší sportovní zážitek s neopakovatelnými výhledy. Přímo v místě se nachází také lezecké centrum. Hned u moře se stěnami přímo nad vodní hladinou.

. . .

Krása a zábava ve městech

Romantickou cestou po „Hvarské riviéře“ jste také v kontaktu s krásou a turistickým ruchem historických měst. Hlavními středisky cestovního ruchu a letovisky na ostrově jsou Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska.

Hvar, Stari Grad, Jelsa.


Put Mora Novi 18, Sv. Nedjelja, 21465, Croatia

+420 739 945 581

parolek@parolli.cz


ÚVOD     UBYTOVÁNÍ    CENÍK     REZERVACE     KONTAKT